Najpopularniejsze

• 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3919

Ekstraklasa: Podbeskidzie przegrywa z Pogonią na Stadionie Miejskim

W meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali z drużyną Pogoni Szczecin 0:2. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Ekstraklasa: Podbeskidzie przegrywa z Pogonią na Stadionie Miejskim · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

Portowcy to wicelider Ekstraklasy, który ciągle jeszcze ma ochotę na pościg za liderującą Legią, większość punktów zespół Kosty Runjaicia zdobył jednak na własnym boisku. Podobnie jak Górale, którzy w tym roku jeszcze przy Rychlińskiego nie przegrali, ale cele mają zupełnie inne aniżeli dzisiejsi goście.

Wśród Górali nastąpiła jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem. Dobra zmiana jaką dał w pojedynku z Lubinem poskutkowała tym, że dziś Bartłomiej Kręcichwost znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz z Pogonią. Napastnik rodem z Żywiecczyzny wystąpił dziś u boku najskuteczniejszego Polaka w PKO Bank Polski Ekstraklasie, Kamila Bilińskiego.

Bielszczanie zaczęli agresywnie, wysoko atakowali rywali i szybko usiłowali odebrać im piłkę. To jeszcze się udawało, ale trudności Góralom sprawiało skonstruowanie skutecznej akcji, bo obrona gości była szczelna i uważna. Pogoń zachowała się jak klasowy rywal, przetrwała początkowy atak Podbeskidzia, po czym sama przeszła do ofensywy. W 33 minucie Kozłowski urwał się obrońcy, a dośrodkowana przez Kucharczyka piłka trafiła na jego głowę i nie miał najmniejszych problemów, żeby pokonać Peškovicia. Podbeskidzie wróciło do ataków, ale nadal nie udawało się przełamać szczecińskiej obrony i do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, nadal ataki Podbeskidzia skutecznie rozbijali Portowcy, którzy sami raz po raz również udawali się pod pole karne Górali, ale w tych atakach również brakowało finalizacji.

W 62 minucie do dośrodkowaniu z rzutu rożnego w walce o piłkę ucierpiał jeden z graczy Pogoni. Sędzia Łukasz Szczech przyjrzał się tej sytuacji i uznał, że Bartłomiej Kręcichwost faulował. Młody napastnik zobaczył żółtą kartkę, a Pogoń dostała rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastian Kowalczyk i było już 0:2. Ten gol zamknął już mecz, mimo chęci Podbeskidzie nie mogło przebić się i stworzyć zagrożenia pod bramką rywala, Pogoni zależało żeby utrzymać wynik i to się udało. Podbeskidzie do końca walczyło choćby o jedną bramkę, ale piłka, jak na złość nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Pogoni.

To pierwszy przegrany mecz na własnym stadionie w 2021 roku, już za trzy dni Górale walczyć o punkty będą we Wrocławiu, a do Bielska-Białej Ekstraklasa wraca już za tydzień, kiedy to przy Rychlińskiego podejmować będziemy Lecha Poznań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: 33’ Kozłowski, 63’ Kowalczyk (karny)

żółte kartki: Hora, Niepsuj, Kręcichwost - Benedyczak, Triantafyllopoulos, Kowalczyk

TS Podbeskidzie: Peškovič - Modelski, Janicki, Bashlai - Niepsuj (65’ Roginić), Rzuchowski, Ubbink (84' Tulio), Hora (70’ Wilson), Sierpina (65’ Danielak) - Biliński, Kręcichwost (65’ Frelek)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata (57’ Malec) - Kucharczyk (82’ Zahović), Dąbrowski (82’ Smoliński), Kozłowski (70’ Kurzawa), Drygas (70’ Podstawski), Kowalczyk - Benedyczak