bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 666

TdP: Michał Kwiatkowski powalczy o zwycięstwo w Bielsku-Białej

W piątek, 13 sierpnia do Bielska-Białej zawitają kolarze z najlepszych ekip World Tour. Czego mogą spodziewać się kibice kolarstwa, którzy będą śledzić etap? Walkę o zwycięstwo na odcinku do naszego miasta zapowiedział Michał Kwiatkowski z Team Ineos Grenadiers, Mistrz Świata z 2014 roku.

TdP: Michał Kwiatkowski powalczy o zwycięstwo w Bielsku-Białej
TdP: Michał Kwiatkowski powalczy o zwycięstwo w Bielsku-Białej · fot. Szymon Gruchalski / Lang Team


W rozmowie z portalem na naszosie.pl Michał Kwiatkowski zapowiedział walkę o zwycięstwo na 5. etapie Tour de Pologne, z metą w Bielsku-Białej.

- Drużyna pomogła mi, abym na tej ostatniej rundzie jechał z przodu, na komfortowej pozycji. Gdy na kilometr do mety zobaczyłem, że jadę w pierwszej “dwudziestce”, to stwierdziłem, że może a nuż uda się zgarnąć jakąś bonifikatę, chociaż byłem trochę za daleko. Miałem jednak nadzieję, że czołówka dostanie odrobinę wiatru w twarz i zwolni, ale finiszować przeciwko Gavirii i innym sprinterom jest piekielnie trudno. Próbowałem, ale jednak nie to mam w głowie. Myślę o jutrzejszym etapie i później - o odcinku do Bielska-Białej - powiedział polski Mistrz Świata z 2014 roku na mecie 3. etapu naszego narodowego wyścigu.

Mówiąc o najbliższej przyszłości, "Kwiato" nadal jasno deklarował, że chce walczyć zarówno o etapowe zwycięstwo, jak i triumf w klasyfikacji generalnej. - To był etap, na którym teoretycznie miałem szansę trochę wypocząć, chociaż w ciągu ostatniej godziny zrobiliśmy średnią około 60 km/h, ponieważ goniliśmy ten dobrze zorganizowany odjazd. Jednak ja wraz z pomoczą drużyny starałem się jechać w tzw. kołach i dojechać bez kłopotów oraz zaoszczędzić jak najwięcej sił - podkreślił kolarz.

Po 3. etapie w klasyfikacji generalnej wyścigu liderem pozostaje Joao Almeida (Deceuninck - Quick Step), a Michał Kwiatkowski zajmuje wysokie, 4. miejsce, tracąc 11 sekund do Portugalczyka. Torunianin jest pierwszy w klasyfikacji najlepszy sprinter LOTOS. W klasyfikacji górskiej PZU pierwszy jest Łukasz Owsian, zaś w klasyfikacji najaktywniejszy zawodnik LOTTO - Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Przypomnijmy, że Michał Kwiatkowski wygrał już jeden etap Tour de Pologne z metą w Bielsku-Białej - zrobił to w 2018 roku.

mp / bielsko.info, źródło: naszosie.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.