bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 4570

Mikuszowice Śląskie: Nie będzie parkingu przy Pływalni „Start”

Mieszkańcy Mikuszowic Ślaskich oraz osoby przyjeżdżające na Pływalnię „Start” nadal będą musiały parać się z problemem z parkowaniem swoich pojazdów w okolicy basenu. Na panującą tam niebezpieczną sytuację zwracała uwagę część radnych. Jednak budowy parkingu w tym rejonie nie ma co się spodziewać w najbliższym czasie.

basen start
Basen Start z lotu ptaka - 18.06.2014 · fot. bielsko.info


Wracamy do tematu braku miejsc parkingowych w gęsto zabudowanej części Bielska-Białej - Mikuszowicach Śląskich. Na sytuację, która może stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców, zwrócili uwagę w swej wspólnej interpelacji skierowanej do władz miasta bielscy radni Maksymilian Pryga oraz Rafał Ryplewicz. Chodzi o rejon Pływalni „Start”.

- Na prośbę mieszkańców zwracamy się do pana prezydenta z prośbą o budowę utwardzonego parkingu przy ulicy Suchej w Mikuszowicach Śląskich, naprzeciwko tylnego wejścia na teren Pływalni „Start”. Osoby korzystające z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej BBOSiR oraz goście odwiedzający okolicznych mieszkańców nie mają gdzie zostawić swoich aut - podkreślili przedstawiciele bielszczan w dokumencie datowanym na 13 stycznia.

I zaznaczyli, że to powoduje to, iż pojazdy parkowane są wzdłuż ulicy Suchej, która jest bardzo wąską ulicą, co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, "w opracowaniu jest dokumentacja projektowa rozbudowy ulicy Pocztowej i Startowej, a dokumentacja ta obejmuje budowę miejsc postojowych w ciągu ulicy Pocztowej wzdłuż Cygańskiego Lasu oraz budowę miejsc postojowych w ciągu ulicy Startowej w rejonie Pływalni 'Start' ". Natomiast, jak poinformował z odpowiedzi z 22 stycznia Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "nie obejmuje swoim zakresem ulicy Suchej".

Mieszkańcy jednak nie mają co się zbyt szybko cieszyć nawet z tych planów.

- Niezależnie od powyższego informuję, że z uwagi na panujący stan epidemiczny i ograniczone środki w budżecie miasta zredukowano do minimum inwestycje drogowe. Wykonywane są etapowo tylko najpilniejsze projekty drogowe w bieżącym i kolejnym roku kalendarzowym - wyjaśnił wiceprezydent.

I podkreślił, że "nie ma możliwości rozpoczęcia przygotowań nad wnioskowaną inwestycją".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.