bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • 14 lutego 2021
  • wyświetleń: 19046

Bielsko-Biała wzbogaci się o nowy basen. Będzie m.in. łaźnia piwna

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie poszerzy się oferta rekreacyjna dla bielszczan. Spółka Aqua S.A. prowadzi przygotowania do inwestycji nazwanej "Park Edukacji Ekologicznej Aqua".

basen
Bielsko-Biała wzbogaci się o nowy basen. Będzie m.in. łaźnia piwna · fot. canva.com


Zgodnie z komunikatem giełdowym Aquy, w planach inwestycyjnych na lata 2021-2024 spółka przewiduje nakłady w wysokości 61,2 mln zł na realizację inwestycji "Park Edukacji Ekologicznej Aqua" przy ul. Czesława Tańskiego w Bielsku-Białej. Obecnie trwa ocena prac nadesłanych w konkursie i jak wszystko dobrze pójdzie, to w 2024 roku będziemy mogli korzystać z nowego krytego kąpieliska w mieście.

Na ogłoszony jesienią 2020 roku konkurs wpłynęło sześć koncepcji, architektoniczno-urbanistycznych. Zakładają one powstanie krytego basenu na os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej. Jak wynika z dokumentacji, "Park Edukacji Ekologicznej Aqua" składać się ma m.in. z czterech sal z holem wystawienniczym, kompleksu basenowego z niecką sportową (osiem torów i widownia), niecek - do nauki pływania, rekreacyjnej, solankowej i dla niemowląt - oraz zjeżdżalni. Część rekreacyjna kompleksu będzie wyposażona w saunę z lodopadem, grotę solną, łaźnię piwną oraz kawiarnię. Obiekt powinien też dysponować lokalem gastronomicznym na 100 osób. Całość obsługiwać ma parking podziemny i nadziemny na 300 miejsc.

Zgłoszone propozycje ocenia sąd konkursowy złożony z architektów, inżynierów oraz plastyka. Będą oni brali pod uwagę m.in. jakość rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, efektywność energetyczną oraz walory architektoniczno-urbanistyczne. Wyniki konkursu poznamy za kilka tygodni.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.