bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lutego 2021
  • wyświetleń: 2210

[ZDJĘCIA] Policjanci promowali bezpieczeństwo na Dębowcu

Bielscy policjanci z wydziału prewencji oraz dzielnicowi przeprowadzili w sobotę na stoku Dębowca akcję profilaktyczną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi adeptami sportów zimowych, zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku i poza nim. Dla dzieci dodatkową atrakcją był policyjny quad. W ramach akcji trwa konkurs na "śnieżny dekalog" dla dzieci i młodzieży.

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku - bielscy policjanci na Dębowcu - 13.02.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Pandemia i zamknięcie stoków narciarskich dało się we znaki wszystkim miłośnikom sportów zimowych. W sobotę zostały one otwarte i turyści licznie postanowili skorzystać z zimowej aury. Na stoku Dębowca pojawili się także mundurowi, którzy rozmawiali z najmłodszymi adeptami zimowych sportów. Policjanci zwracali im uwagę na podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zarówno podczas pobytu na stoku, jak i poza nim. Przybliżali im reguły dekalogu narciarskiego FIS oraz przekazywali okolicznościowe gadżety, m.in. odblaskowe opaski.

Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mundurowi zwracali także uwagę na przestrzeganie przez osoby korzystające ze stoku zasad sanitarnych. Atrakcją dla najmłodszych dzieci był policyjny quad, na którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Śnieżny dekalog - konkurs dla młodych użytkowników stoków


Policja w ramach tegorocznej odsłony akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przygotowała również dla najmłodszych konkurs, który ma za zadanie promować bezpieczny sposób poruszania się po stoku podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

  • kategoria I - wiek: 5-10 lat,
  • kategoria II - wiek: 11-16 lat.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz partnerów akcji.

ar / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.